Jak poradzić sobie z nadwagą?

Kilogram lub dwa za dużo zazwyczaj nie stanowi większego problemu. Gorzej, jeśli po zimie zostało nam nieco więcej nadmiaru ciała, a pokaźna oponka na brzuchu powoduje kompleksy. Jedyne rozwiązanie w tej sytuacji to schudnąć. Pytanie tylko jak zrobić to szybko i skutecznie…Odchudzanie_a_zdrowie

Szybko nie znaczy dobrze

Kiedy lato zbliża się dużymi krokami, zazwyczaj staramy się zgubić nagromadzone zimą zbędne kilogramy. Chodzimy więc na siłownię i decydujemy się na restrykcyjne diety, a niekiedy nawet – na głodówki. I chociaż takie działanie może przynieść efekt w krótkim czasie, wcale nie jest to tak dobre dla naszego organizmu. Wygłodzony organizm będzie próbował „odbić” sobie tygodnie nie jedzenia do syta, a wtedy efekt jo-jo gwarantowany. Bardzo często sięgamy też po tabletki odchudzające w nadziei, że dzięki nim schudniemy bez najmniejszego wysiłku. Niestety, nie jest to możliwe. Preparaty na odchudzanie wspomagają ten proces, ale z pewnością nie mogą go zastąpić. Niezależnie więc od tego jakie suplementy diety łykamy, musimy też zadbać o dobre przyzwyczajenia żywieniowe. Zdecydowanie lepiej jest zmienić nawyki na te korzystniejsze dla naszego zdrowia, niż stosować diety, które nierzadko osłabiają organizm, a często kończą się powrotem do dawnej wagi.

Jeśli nie wiesz co jeść…

Osoby z niewielką nadwagą zazwyczaj nie muszą podejmować wielu wysiłków, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Czasem wystarczy zmienić nieco swoje nawyki żywieniowe, a więc zrezygnować z tłustych i słodkich potraw oraz napojów, a ponadto wprowadzić do codziennej diety warzywa i owoce. Zamiast dodawać do sałatek majonez, zastąpmy go lżejszym jogurtem naturalnym. Nie podjadajmy pomiędzy posiłkami, a zamiast słodyczy i słonych przekąsek wybierajmy warzywa i owoce. Możemy też sięgnąć po bezpieczne tabletki na odchudzanie, które poskromią nasz apetyt i wspomagać będą metabolizm. Oczywiście konieczne jest też regularne ćwiczenie. Działając w ten sposób możemy osiągnąć prawdziwy sukces. Pamiętajmy też o tym, że żadne tabletki na odchudzanie nie zastąpią zdrowej diety.