Idealna figura – jak do niej dążyć?

Kompleksy – ma je właściwie każdy z nas. Dużą wagę przywiązują do nich zwłaszcza kobiety. One właściwie zawsze potrafią znaleźć w sowim wyglądzie coś niezadowalającego, jakąś niedoskonałość. Niektóre są zadowolone ze swojej figury, ale narzekają na cerę, włosy czy paznokcie. Inne lubią w sobie wszystkie te elementy, ale nie akceptują swojej sylwetki. Wówczas szukają różnych sposobów na odchudzanie, takich jak na przykład dieta trzynastodniowa lub dieta kopenhaska.oczyszczenie 1

Jednak aby móc zdecydować się na tego typu diety, potrzeba bardzo dużo silnej woli i samozaparcia. Nie są one przeznaczone dla każdego. Nie każdy jest w stanie wytrwać na takiej diecie. Niektóre kobiety jednak są na tyle zdeterminowane, że niestraszna im nawet dieta 1000 kalorii. One po prostu wiedzą, czego chcą. Są przekonane, że szczupła sylwetka da im szczęście, że sprawi, że będą się czuły same ze sobą lepiej. Poza tym lubią szybkie efekty. Wolą osiągnąć coś szybko i większym kosztem niż dopiero po dłuższym czasie.

Na czym jednak polegają te tajemnicze diety? Jak właściwie w praktyce wygląda dieta trzynastodniowa albo dieta kopenhaska? Przede wszystkim jest w nich ściśle określone, co wolno nam jeść, a czego nie i kiedy mamy to robić. Nie ma tu więc niestety zbyt dużo miejsca na własną inicjatywę, swobodę, kreatywność. Dieta 1000 kalorii, kopenhaska czy też trzynastodniowa wiążą się z żelazną dyscypliną. Na kilkanaście dni musimy zapomnieć o swoich zachciankach i upodobaniach kulinarnych i zamiast tego całkowicie dostosować się do nakazów twórców diety, którą podjęliśmy. Nie każdy sobie z tym poradzi. Wiele osób złamie się po jednym, dwóch dniach, po tygodniu. Wytrwają tylko ci najbardziej zdeterminowani i ci, którzy faktycznie wiedzą, czego chcą, na czym im zależy. A takich osób nie ma zbyt wielu. Dla innych lepsze będą po prostu spokojniejsze niż dieta kopenhaska metody odchudzania, mniej zmieniające w naszym życiu i mniej w nie ingerujące. Krótko mówiąc, każdy powinien poszukać własnego sposobu.